Yhteystiedot

Suomen ortodoksinen kirkko

Ortodoksisen kirkon palvelukeskus
Karjalankatu 1
70110 Kuopio

Kirkollishallitus

sähköposti: kirkollishallitus@ort.fi
fax 0206 100 211

Henkilöstö- ja lakipalvelut

Sirpa Koriala
Palvelukeskuksen johtaja
puh. 050 566 0809
sirpa.koriala@ort.fi

Jari Rantala
Palvelukeskuksen lakimies
puh. 0400 316 910
jari.rantala@ort.fi

Annaleea Kemppainen
Hallinnon assistentti
puh. 020 610 0210
annaleea.kemppainen@ort.fi

Viestintä- ja julkaisupalvelut

sähköposti: info@ort.fi

Kirkon viestintä

Maria Hattunen
Vastaava tiedottaja
puh. 040 481 9240
maria.hattunen@ort.fi

Vladimir Sokratilin
Venäjänkielinen tiedottaja
Puh. 040 352 5653
vladimir.sokratilin@ort.fi

Juha Kolari
IT-asiantuntija (etätuki)
puh. 050 384 6611
juha.kolari@ort.fi

Juhana Siren
IT-asiantuntija (verkkosivut)
puh. 040 594 3495

Tekniset tukipyynnöt: tuki@ort.fi

Julkaisupalvelut

sähköposti: okj@ort.fi

Piispa Arseni
puh. 050 311 0349
piispa.arseni@ort.fi

Talouspalvelut

sähköposti: taloustoimisto@ort.fi
fax 020 610 0201

Henna Mynttinen
Talouspäällikkö
puh. 040 865 2118
henna.mynttinen@ort.fi

Riitta Nikkilä
Taloussihteeri
puh. 0400 779 623
riitta.nikkila@ort.fi

Eija Tiilikainen
Taloussihteeri
puh. 040 481 9239
eija.tiilikainen@ort.fi

Leena Ursinius
Taloussihteeri
puh. 040 779 9716
leena.ursinius@ort.fi

Paula Piispanen
Taloussihteeri
puh. 040 179 2307
paula.piispanen@ort.fi

Sari Korhonen
Taloussihteeri
puh. 040 179 2344
sari.korhonen@ort.fi

Helena Lippo
Taloussihteeri
puh. 040 865 0634
helena.lippo@ort.fi

Riitta Pettersson
Taloussihteeri
puh. 040 8650985
riitta.pettersson@ort.fi

Kirkon kiinteistötoimi

Matti Rouvinen
Kiinteistöpäällikkö
puh. 040 190 2082
matti.rouvinen@ort.fi

Kasvatus- ja koulutusasiat

sähköposti: kirkkopalvelut@ort.fi
puh. 020 610 0297
faksi 020 610 0211

Sirpa Okulov
Kirkkopalvelujen koordinaattori
puh. 0500 94 6601
sirpa.okulov@ort.fi